Alla tabeller för Warsteiner Dart Team:
1996/97 A-lagets första säsong: Division 4F, 1996/97 WARSTEINER GULD Uppflyttad
OBDT's Sommarserie 1997 WARSTEINER GULD
1997/98 A-lagets andra säsong: Division 3D, 1997/98 WARSTEINER GULD Uppflyttad
OBDT's Sommarserie 1998
1998/99 A-lagets tredje säsong: Division 2B, 1998/99
B-lagets första säsong: Division 4D, 1998/99 WARSTEINER GULD Uppflyttad
1999/00 A-lagets fjärde säsong: Division 2C, 1999/00 WARSTEINER SILVER Uppflyttad
B-lagets andra säsong: Division 3F, 1999/00 WARSTEINER BRONS
C-lagets första säsong: Division 4F, 1999/00 WARSTEINER SILVER Uppflyttad
2000/01 A-lagets femte säsong: Division 1B, 2000/01
B-lagets tredje säsong: Division 3F, 2000/01
C-lagets andra säsong: Division 3E, 2000/01 WARSTEINER SILVER Uppflyttad
D-lagets första säsong: Division 4G, 2000/01 Uppflyttad
2001/02 A-lagets sjätte säsong: Division 1B, 2001/02
A-lagets första säsong: Riksserien 1N, 2001/02
B-lagets fjärde säsong: Division 2D, 2001/02
C-lagets tredje säsong: Division 3H, 2001/02
D-lagets andra säsong: Division 4E, 2001/02 WARSTEINER BRONS Uppflyttad
R-lagets första säsong: Division RLB, 2001/02 WARSTEINER GULD
2002/03 A-lagets sjunde säsong: Division 1B, 2002/03
A-lagets andra säsong: Riksserien 2A, 2002/03
B-lagets femte säsong: Division 3E, 2002/03 WARSTEINER GULD Uppflyttad
C-lagets fjärde säsong: Division RLA, 2002/03 WARSTEINER BRONS
D-lagets tredje säsong: Division 4E, 2002/03 WARSTEINER GULD Uppflyttad
R-lagets andra säsong: Division RLB, 2002/03 WARSTEINER SILVER
M-lagets första säsong: Division MXC, 2002/03
Alla tabeller för Tyresö Dart Club, Bollmora Dart Club och Tyresö Warsteiner
Final Standing Division 1B 2002/03
P W D L +/- +/- P
1. Victory/Tumba A 22 17 2 3 +71 +145 36
-----------------------------------------------
2. Steel Tons B 22 15 3 4 +46 +97 33
3. Wermdö Dart A 22 15 2 5 +48 +90 32
4. Old Bowler DT A 22 15 1 6 +51 +91 31 Kvalificerade sig för SL
-----------------------------------------------
5. Olympia DC A 22 14 2 6 +33 +90 30
6. Sågarna Dart A 22 10 2 10 -9 -29 22
7. Warsteiner DT A 22 10 1 11 +4 0 21
8. Team 180 22 7 5 10 -13 -36 19
-----------------------------------------------
9. WilliamShakesp A 22 6 6 10 -21 -42 18
10. Rondo DT A 22 6 1 15 -37 -72 13
-----------------------------------------------
11. Pirayaklubben 22 4 0 18 -56 -59 8
12. Tyresö DC A 22 0 1 21 -117 -275 1
Final Standing Riksserien 2A 2002/03
P W D L games +/- set +/- P
1. Olympia DC A 7 7 0 0 129-39 +90 357-183 +174 21
--------------------------------------------------------------
2. Steel Tons B 7 6 0 1 132-36 +96 358-171 +187 18
3. Faster Annas A 7 5 0 2 119-49 +70 353-182 +171 15
--------------------------------------------------------------
4. Warsteiner DT 7 4 0 3 99-69 +30 298-239 +59 12
5. Insjön DC 7 2 0 5 63-105 -42 223-296 -73 6
6. Knivsta Dart 7 2 0 5 56-112 -56 199-325 -126 6
7. Dart Vader DC 7 2 0 5 51-117 -66 200-329 -129 6
8. Kapsylen DC B 7 0 0 7 23-145 -122 116-379 -263 0 (Uppsala)
Final Standing Division 3E 2002/03
P W D L +/- set +/- P
1. Warsteiner DT B 22 19 3 0 +92 +199 41
-----------------------------------------------
2. Hammarby DC D 22 19 0 3 +82 +218 38
3. Bergsfolket 22 16 4 2 +55 +129 36
-----------------------------------------------
4. Tyresö DC B 22 15 3 4 +64 +134 33
5. Time Out DC B 22 10 3 9 +4 +6 23
6. IK La Gamba B 22 6 8 8 -10 -13 20
7. Bombers 22 6 3 13 -36 -71 15
8. Rondo DreamTeamC 22 5 5 12 -40 -77 15
-----------------------------------------------
9. No Exit B 22 4 6 12 -38 -110 14
10. Karlavagnen DC 22 4 3 15 -58 -139 11
-----------------------------------------------
11. Dubbelstuds 22 3 4 15 -58 -135 10
12. Västertorp B 22 3 2 17 -57 -141 8
Final Standing Division 4E 2002/03
P W D L +/- +/- P
1. Warsteiner DT D 20 18 2 0 +97 +234 38
2. Olympia DC C 20 15 3 2 +62 +143 33
-----------------------------------------------
3. IK La Gamba C 20 12 4 4 +40 +116 28
4. Trångsunds DC C 20 10 5 5 +24 +67 25
-----------------------------------------------
5. Wermdö Dart D 20 9 4 7 +25 +52 22
6. Västertorp C 20 10 2 8 +10 +7 22
7. Vårberg A 20 8 3 9 -24 -28 19
8. Pava DC E 20 6 2 12 -46 -123 14
9. Fisksätra DC C 20 3 2 15 -42 -97 8
10. Rondo DreamTeamE 20 2 2 16 -60 -150 6
11. Hammarby DC H 20 2 1 17 -86 -221 5
Final Standing Division RLA 2002/03
P W D L games +/- set +/- P
1. Wermdö Dart E 15 9 3 3 78-42 +36 258-171 +87 21
2. Avalon DC F 15 7 4 4 67-53 +14 237-186 +51 18
3. Warsteiner DT C 15 6 6 3 67-53 +14 253-207 +46 18
4. Lärkan D 15 5 5 5 62-58 +4 217-195 +22 15
5. Märsta/Arlanda I 15 4 3 8 51-69 -18 204-252 -48 11
6. Plupp DC 15 2 3 10 35-85 -50 122-280 -158 7
Final Standing Division RLB 2002/03
P W D L games +/- set +/- P
1. Solberga Dart D 15 14 1 0 100-20 +80 323-113 +210 29
2. Warsteiner DT R 15 12 1 2 93-27 +66 307-124 +183 25
3. BlåBorgen Dart B 15 8 0 7 70-50 +20 243-218 +25 16
4. Pava DC F 15 4 2 9 39-81 -42 176-271 -95 10
5. Engelbrekt DC D 15 2 2 11 33-87 -54 154-294 -140 6
6. Victory/Tumba D 15 1 2 12 25-95 -70 129-312 -183 4
Final Standing Mixserien MXC 2002/03
1. Steel Tons B 7 6 0 1 52-11 +41 167-71 +96 12
2. Solberga Dart 7 6 0 1 45-18 +27 99-77 +22 12
3. Spikkastarna B 7 6 0 1 42-21 +21 140-98 +42 12
4. Time Out DC 7 4 0 3 29-34 -5 113-102 +11 8
5. Victory/Tumba 7 2 0 5 24-39 -15 103-109 -6 4
6. Warsteiner DT M 7 2 0 5 23-40 -17 104-144 -40 4
7. The Young Ones 7 2 0 5 21-42 -21 104-149 -45 4
8. Telge Dart 7 0 0 7 16-47 -31 80-160 -80 0
Final Standing Division 1B 2001/02
P W D L games +/- set +/- P
1. Solberga Dart A 22 18 2 2 132-72 +60 473-355 +118 38
--------------------------------------------------------------
2. Old Bowler DT A 22 17 1 4 134-67 +67 477-340 +137 35 Did not qualify for SL
3. Steel Tons B 22 14 5 3 132-75 +57 479-354 +125 33 Could not qualify
4. Oasen Dart A 22 14 4 4 133-74 +59 490-336 +154 32 Did qualify for SL
--------------------------------------------------------------
5. Tyresö DC A 22 8 5 9 101-108 -7 419-415 +4 21
6. Warsteiner DT A 22 9 2 11 98-109 -11 397-432 -35 20
7. Rondo DT A 22 8 3 11 101-105 -4 419-409 +10 19
8. Team 180 A 22 7 4 11 104-102 +2 420-407 +13 18
--------------------------------------------------------------
9. Sågarna Dart A 22 7 4 11 94-114 -20 402-439 -37 18 Got MAD C´s place in div.1
10. Engelbrekt DC A 22 6 3 13 76-130 -54 347-467 -120 15 Did not qualify for div.1
--------------------------------------------------------------
11. Ösmo DC A 22 2 4 16 79-127 -48 350-475 -125 8
12. BussigaKlubbenA 22 2 3 17 50-151 -101 264-508 -244 7
Final Standing Riksserien 1N 2001/02
P W D L games +/- set +/- P
1. Spikkastarna 10 10 0 0 67-23 +44 216-108 +108 20
--------------------------------------------------------------
2. Kapsylen Uppsala 10 7 0 3 57-33 +24 197-157 +40 14
3. Gotland DC Visby 10 6 0 4 53-37 +16 184-155 +29 12
4. Rackis Uppsala 10 4 0 6 42-48 -6 163-180 -17 8
--------------------------------------------------------------
5. Warsteiner DT 10 3 0 7 32-56 -24 142-198 -56 6
6. Knivsta DC 10 0 0 10 19-71 -52 104-208 -104 0
Final Standing Division 2D 2001/02
P W D L games +/- set +/- P
1. Wermdö Dart A 22 17 2 3 131-72 +59 474-340 +134 36
--------------------------------------------------------------
2. IK La Gamba A 22 15 3 4 126-82 +44 463-358 +105 33 Did not qualify for div.1
3. Åsö Dart DT A 22 14 2 6 120-88 +32 447-361 +86 30 Did not qualify for div.1
--------------------------------------------------------------
4. Kapsylen DC 22 11 7 4 116-97 +19 443-407 +36 29
5. Oasen Dart B 22 11 6 5 113-97 +16 447-410 +37 28
6. Nacka Wärdshus 22 6 8 8 100-109 -9 375-405 -30 20
7. Olympia DC B 22 7 4 11 99-109 -10 401-426 -25 18
8. Hagges Bärsklubb 22 6 6 10 95-114 -19 403-428 -25 18
--------------------------------------------------------------
9. Warsteiner DT B 22 7 2 13 91-113 -22 361-430 -69 16 Did qualify for div.2
10. Ingarö HeartDart 22 6 3 13 94-111 -17 369-416 -47 15 Did qualify for div.2
--------------------------------------------------------------
11. Dart Vader DC 22 4 5 13 89-120 -31 370-442 -72 13
12. IK SågarnaDart B 22 3 2 17 72-134 -62 314-444 -130 8
Final Standing Division K2D 2002
P W D L games +/- set +/- P
1. Nynäshamns DC 5 3 1 1 26-21 +5 99-88 +11 7
2. Panta Rhei A 5 2 2 1 25-22 +3 93-92 +1 6
--------------------------------------------------------------
3. Warsteiner DT B 5 2 2 1 25-23 +2 102-94 +8 6 Did qualify for div.2
--------------------------------------------------------------
4. Bergsfolket 5 1 2 2 23-25 -2 93-94 -1 4
5. Victory Lakers C 5 2 0 3 22-24 -2 90-92 -2 4
6. Snösätra 5 0 3 2 21-27 -6 83-100 -17 3
Final Standing Division 3H 2001/02
P W D L games +/- set +/- P
1. Engelbrekt DC B 22 16 3 3 133-71 +62 473-333 +140 35
--------------------------------------------------------------
2. Nynäshamns DC 22 16 3 3 126-82 +44 451-356 +95 35 Did qualify for div.2
3. Time Out DC B 22 15 2 5 114-89 +25 445-374 +71 32 Gave up their qualification
--------------------------------------------------------------
4. Trångsunds DC A 22 13 5 4 123-85 +38 460-375 +85 31
5. Bollmora DC 22 12 2 8 112-95 +17 430-412 +18 26
6. Brankos Busar 22 11 3 8 118-87 +31 442-373 +69 25
7. Mammas Pojkar 22 9 4 9 109-98 +11 439-399 +40 22
8. Warsteiner DT C 22 7 2 13 89-117 -28 380-425 -45 16
--------------------------------------------------------------
9. Rondo DreamTeamB 22 5 6 11 87-121 -34 380-450 -70 16 Did qualify for div.3
10. Ösmo DC B 22 5 3 14 85-122 -37 373-451 -78 13 Did qualify for div.3
--------------------------------------------------------------
11. Olympia DC C 22 4 1 17 74-130 -56 334-468 -134 9
12. Tyresö DC B 22 1 2 19 67-140 -73 282-473 -191 4
Final Standing Division 4E 2001/02
P W D L games +/- set +/- P
1. Västertorp B 22 18 2 2 144-64 +80 493-296 +197 38
2. Time Out DC C 22 17 2 3 138-68 +70 487-338 +149 36
3. Warsteiner DT D 22 15 2 5 129-78 +51 461-336 +125 32
--------------------------------------------------------------
4. Rondo DT D 22 12 6 4 123-86 +37 462-368 +94 30 Did not qualify for div.3
--------------------------------------------------------------
5. Myran's DC B 22 12 2 8 106-101 +5 409-404 +5 26
6. Old Bowler DT D 22 10 1 11 98-105 -7 390-416 -26 21
7. Solberga Dart B 22 9 1 12 107-103 +4 389-421 -32 19
8. Fisksätra DC B 22 9 1 12 100-107 -7 410-383 +27 19
9. Engelbrekt DC C 22 6 4 12 85-121 -36 356-457 -101 16
10. IK La Gamba B 22 6 2 14 84-122 -38 361-466 -105 14
11. Olympia DC D 22 4 4 14 74-130 -56 351-467 -116 12
12. PowerAirbag C 22 0 1 21 50-153 -103 288-505 -217 1
Final Standing Division RLB 2001/02
P W D L games +/- set +/- P
1. Warsteiner DT R 12 11 0 1 75-21 +54 247-113 +134 22
2. Solberga Dart D 12 10 0 2 67-29 +38 229-134 +95 20
3. Engelbrekt DC D 12 6 1 5 55-41 +14 199-161 +38 13
4. Time Out DC E 12 6 0 6 47-49 -2 186-184 +2 12
5. Myran's DC C 12 4 0 8 37-59 -22 150-210 -60 8
6. Wermdö Dart D 12 2 1 9 26-70 -44 129-236 -107 5
7. Vitlökens DC D 12 2 0 10 29-67 -38 129-231 -102 4
Final Standing Division 1B 2000/01
P W D L games +/- set +/- P
1. Victory Lakers A 22 22 0 0 160-38 +122 517-252 +265 44
--------------------------------------------------------------
2. Team Teachers A 22 19 1 2 153-47 +106 510-279 +231 39
3. Oasen Dart A 22 16 2 4 128-74 +54 467-346 +121 34
--------------------------------------------------------------
4. Ösmo DC A 22 11 5 6 110-97 +13 433-391 +42 27
5. Sågarna Dart A 22 10 2 10 104-99 +5 400-395 +5 22
6. Kometen 22 7 4 11 90-118 -28 371-437 -66 18
7. Warsteiner A 22 7 4 11 90-118 -28 380-451 -71 18
8. Mammas Pojkar A 22 8 2 12 88-119 -31 383-447 -64 18
--------------------------------------------------------------
9. Power Airbag A 22 5 4 13 81-125 -44 364-448 -84 14
10. DK Pilo A 22 4 3 15 79-125 -46 350-457 -107 11
--------------------------------------------------------------
11. Time Out DC A 22 5 1 16 71-131 -60 335-470 -135 11
12. IK La Gamba A 22 3 2 17 71-134 -63 337-474 -137 8
Final Standing Division 3F 2000/01
P W D L games +/- set +/- P
1. Karlavagnen DC A 22 15 6 1 133-75 +58 471-317 +154 36
--------------------------------------------------------------
2. Hammarby DC C 22 16 2 4 129-74 +55 468-323 +145 34
3. Time Out DC D 22 14 5 3 126-83 +43 458-378 +80 33
--------------------------------------------------------------
4. Engelbrekt DC A 22 12 4 6 116-90 +26 439-373 +66 28
5. Västertorp A 22 11 6 5 112-96 +16 443-383 +60 28
6. Warsteiner B 22 10 7 5 117-89 +28 435-364 +71 27
7. Strix-Tonic Dart 22 11 3 8 116-92 +24 442-389 +53 25
8. Enskede DD A 22 7 2 13 87-118 -31 368-434 -66 16
--------------------------------------------------------------
9. Vitlökens DC B 22 5 4 13 88-121 -33 389-444 -55 14
10. Olympia DC C 22 4 3 15 73-129 -56 315-468 -153 11
--------------------------------------------------------------
11. Rondo Dream C 22 4 1 17 74-128 -54 323-465 -142 9
12. Forum Duds D 22 0 3 19 65-141 -76 288-501 -213 3
Final Standing Division 3E 2000/01
P W D L games +/- set +/- P
1. E66R4 DC 20 14 2 4 124-61 +63 438-283 +155 30
--------------------------------------------------------------
2. Warsteiner C 20 14 2 4 112-74 +38 406-324 +82 30
3. Ingarö Heart Dart20 13 3 4 115-73 +42 433-311 +122 29
--------------------------------------------------------------
4. Old Bowler DT D 20 13 1 6 100-85 +15 364-312 +52 27
5. Enea Oilers A 20 9 3 8 101-88 +13 388-363 +25 21
6. Wermdö Dart B 20 8 5 7 97-92 +5 374-375 -1 21
7. The Big Ben DC B 20 7 4 9 92-96 -4 344-368 -24 18
8. Fisksätra DC A 20 7 4 9 88-98 -10 385-384 +1 18
--------------------------------------------------------------
9. Rondo Dream D 20 4 5 11 80-109 -29 353-400 -47 13
10. Hammarby DC F 20 3 4 13 79-108 -29 308-406 -98 10
--------------------------------------------------------------
11. Vita Bergen DC A 20 1 1 18 39-143 -104 216-483 -267 3
Standing Division K2C 2001
P W D L games +/- set +/- P
1. Vitlökens DC A 5 4 1 0 33-14 +19 115-71 +44 9
2. Kapsylen 5 3 1 1 25-21 +4 91-76 +15 7
--------------------------------------------------------------
3. Eddys A 5 1 3 1 24-24 -0 92-95 -3 5
--------------------------------------------------------------
4. Warsteiner C 5 1 2 2 24-24 -0 92-102 -10 4
5. Time Out DC C 5 1 2 2 22-26 -4 95-100 -5 4
6. Bollmora DC 5 0 1 4 14-33 -19 74-115 -41 1
Final Standing Division 4G 2000/01
P W D L games +/- set +/- P
1. Brankos Busar 20 19 0 1 154-27 +127 495-192 +303 38
2. Nynäshamns DC 20 18 0 2 134-47 +87 456-207 +249 36
--------------------------------------------------------------
3. Dart Vader B 20 13 2 5 110-75 +35 397-325 +72 28
4. Warsteiner D 20 13 2 5 108-78 +30 395-325 +70 28
--------------------------------------------------------------
5. Time Out DC E 20 9 2 9 88-96 -8 351-376 -25 20
6. Hagges BK B 20 7 4 9 82-106 -24 324-404 -80 18
7. Trångsunds DC C 20 7 1 12 78-110 -32 328-414 -86 15
8. Olympia DC D 20 4 3 13 64-119 -55 292-435 -143 11
9. IK La Gamba C 20 3 4 13 69-120 -51 317-432 -115 10
10. Myran's DC B 20 4 2 14 64-119 -55 312-430 -118 10
11. Solberga Dart B 20 2 2 16 66-120 -54 301-428 -127 6
Rondo Dream E har dragit sig ur
Standing Division K3G 2001
P W D L games +/- set +/- P
1. Warsteiner D 2 2 0 0 15-3 +12 49-24 +25 4 WARSTEINER PROMOTED
2. Grepen B 2 1 0 1 9-9 -0 38-40 -2 2
--------------------------------------------------------------
3. Time Out DC D 2 0 0 2 3-15 -12 26-49 -23 0
4. DK Pilo B Lämnade w.o. i kvalet
Final Standing Division 2C 1999/00
P W D L games +/- set +/- P
1. DK Pilo A 20 17 2 1 131-52 +79 454-251 +203 36
--------------------------------------------------------------
2. Warsteiner A 20 13 3 4 115-69 +46 422-326 +96 29
3. Telge Dart A 20 12 4 4 123-63 +60 445-301 +144 28 Did not qualify for div.1
--------------------------------------------------------------
4. Panta Rhei A 20 13 2 5 117-69 +48 428-304 +124 28
5. Solberga Dart A 20 10 3 7 99-89 +10 396-364 +32 23
6. Grepens DC 20 10 2 8 100-87 +13 369-357 +12 22
7. Sopisarna DK 20 9 2 9 97-89 +8 374-353 +21 20
8. Kapsylen DC B 20 6 2 12 65-117 -52 308-418 -110 14
--------------------------------------------------------------
9. Victory/Tumba B 20 5 2 13 74-110 -36 317-407 -90 12 Did not qualify for div.2
10. Bergsfolket 20 3 2 15 66-120 -54 276-429 -153 8 Did not qualify for div.2
--------------------------------------------------------------
11. Black Arrowz 20 0 0 20 29-151 -122 182-461 -279 0
Final Standing Division K1A 2000
P W D L games +/- set +/- P
1. Warsteiner A 5 3 2 0 29-19 +10 108-92 +16 8
2. Berga Bullfight A 5 3 1 1 24-23 +1 93-86 +7 7 Did qualify for div.1
--------------------------------------------------------------
3. Power Dart A 5 3 0 2 27-19 +8 98-78 +20 6
4. La Gamba A 5 3 0 2 27-20 +7 100-87 +13 6
5. Club Picasso B 5 0 2 3 20-29 -9 88-109 -21 2
6. Oslagbar A 5 0 1 4 15-32 -17 76-111 -35 1
Final Standing Division 3F 1999/00
P W D L games +/- set +/- P
1. Spik-Kastarna B 19 15 3 1 131-44 +87 438-234 +204 33
--------------------------------------------------------------
2. Sthlm Pilgrims 20 12 5 3 112-79 +33 401-325 +76 29 Did not qualify for div.2
3. Warsteiner B 20 10 6 4 109-83 +26 406-328 +78 26 Did not qualify for div.2
--------------------------------------------------------------
4. Enskede DD A 20 11 1 8 103-85 +18 402-338 +64 23
5. Västertorp A 20 9 4 7 101-88 +13 376-348 +28 22
6. Engelbrekt DC A 20 10 2 8 96-95 +1 372-375 -3 22
7. Tyresö DC B 20 9 3 8 97-98 -1 364-379 -15 21
8. Dream Team DK C 20 4 3 13 74-113 -39 272-404 -132 11
--------------------------------------------------------------
9. Åsö Dart B 20 2 5 13 66-122 -56 299-412 -113 9 Did qualify for div.3
10. Olympia DC C 20 2 1 17 59-126 -67 268-438 -170 5 Did not qualify for div.3
--------------------------------------------------------------
11. Markurell's DC 19 7 3 9 82-97 -15 332-349 -17 17 Strukna efter wo i omg. 21
Final Standing Division K2C 2000
P W D L games +/- set +/- P
1. Tombstone A 5 4 1 0 30-17 +13 116-79 +37 9 Did qualify for div.2
2. Sågarna B 5 3 0 2 23-22 +1 83-56 +27 6 Did qualify for div.2
--------------------------------------------------------------
3. Yggdrasil 5 2 1 2 27-21 +6 75-84 -9 5
4. Olympia B 5 1 2 2 23-25 -2 90-97 -7 4
5. Victory/Tumba B 5 1 2 2 20-28 -8 85-101 -16 4
6. Warsteiner B 5 0 2 3 19-29 -10 83-115 -32 2
Final Standing Division 4F 1999/00
P W D L games +/- set +/- P
1. Vitlökens DC A 22 17 5 0 149-55 +94 518-275 +243 39
2. Warsteiner C 22 16 6 0 140-67 +73 499-318 +181 38
--------------------------------------------------------------
3. Freja/Rosen B 22 15 3 4 123-82 +41 450-355 +95 33 Did not qualify for div.3
4. Engelbrekt DC B 22 14 4 4 121-86 +35 453-367 +86 32 Did not qualify for div.3
--------------------------------------------------------------
5. Time Out DC E 22 11 4 7 111-95 +16 425-372 +53 26
6. IK La Gamba B 22 7 4 11 100-110 -10 408-426 -18 18
7. Enskede DD B 22 5 6 11 95-112 -17 365-427 -62 16
8. Airbag Dart 22 7 2 13 85-118 -33 367-439 -72 16
9. Christoffers DC 22 7 1 14 86-118 -32 358-439 -81 15
10. Myran's DC 22 5 2 15 75-127 -52 334-464 -130 12
11. Solberga Dart B 22 5 1 16 71-133 -62 318-470 -152 11
12. Västertorp C 22 3 2 17 76-129 -53 336-479 -143 8
Final Standing Division 2B 1998/99
P W D L games +/- set +/- P
1. Märsta/Arlanda A 22 19 2 1 155-46 +109 485-259 +226 40
--------------------------------------------------------------
2. Åsö A 22 17 4 1 129-79 +50 468-343 +125 38 Did qualify for div.1
3. 181 DC A 22 11 4 7 108-101 +7 406-415 -9 26 Did not qualify for div.1
--------------------------------------------------------------
4. Faster Annas A 22 11 3 8 111-97 +14 425-387 +38 25
5. Sopisarna 22 10 4 8 104-103 +1 403-401 +2 24
6. Hammarby C 22 9 4 9 105-105 -0 401-418 -17 22
7. Norrtelje B 22 9 4 9 102-105 -3 397-392 +5 22
8. Warsteiner A 22 8 5 9 105-104 +1 433-412 +21 21
--------------------------------------------------------------
9. Rimbo A 22 6 3 13 91-116 -25 373-429 -56 15 Did qualify for div.2
10. Kastlösa 22 3 5 14 82-126 -44 355-439 -84 11 Did not qualify for div.2
--------------------------------------------------------------
11. Elektroflyers 22 3 5 14 74-132 -58 316-455 -139 11
12. Yggdrasil 22 3 3 16 75-127 -52 318-430 -112 9
Final Standing Division 4D 1998/99
P W D L games +/- set +/- P
1. Warsteiner B 22 19 2 1 156-46 +110 520-250 +270 40
2. Fisksätra A 22 17 3 2 142-62 +80 486-292 +194 37
-----------------------------------------------------------
3. The Rookies 22 17 3 2 140-62 +78 448-278 +170 37 Did qualify for div.3
4. No Exit B 22 13 3 6 121-83 +38 445-360 +85 29 Did qualify for div.3
-----------------------------------------------------------
5. Dubbelstuds B 22 9 6 7 110-95 +15 373-377 -4 24
6. Flush B 22 11 2 9 102-106 -4 403-412 -9 24
7. Eddy's B 22 7 5 10 98-106 -8 391-418 -27 19
8. Eneas C 22 7 1 14 82-119 -37 330-427 -97 15
9. Gillestugan 22 7 1 14 79-122 -43 328-373 -45 15
10. Baboo 22 6 2 14 85-118 -33 325-408 -83 14
11. Wermdö C 22 2 2 18 54-146 -92 266-474 -208 5
12. AU-Dart 22 2 0 20 47-151 -104 250-496 -246 4
Final Standing POOL H Summer 1998
We congratulate Fula Gubbar to be the first team ever to beat
Warsteiner in a division and in a single match on home ground.
P W L games +/- set +/- P
1. Fula Gubbar 9 9 0 73-8 +65 144-52 +92 71
-------------------------------------------------------------
2. Leffes Legionärer 9 7 2 59-22 +37 130-75 +55 59
-------------------------------------------------------------
3. Flying Finn 9 6 3 52-29 +23 118-87 +31 52
4. Grön-Vita 9 6 3 51-30 +21 126-81 +45 51
5. Warsteiner 9 6 3 49-32 +17 119-92 +27 49
6. Dust Suckers 9 4 5 34-47 -13 87-108 -21 34
7. Sega Gubbar i Sjön 9 2 7 27-54 -27 79-120 -41 27
8. Saltkaret 9 3 6 27-54 -27 80-127 -47 27
9. Torpet 9 2 7 20-61 -41 62-133 -71 20
-------------------------------------------------------------
10. 1 av Eneas Oilers 9 0 9 13-68 -55 66-139 -73 13
Final Standing Division 3D 1997/98
P W D L games +/- set +/- P
1. Warsteiner 22 17 4 1 137-68 +69 483-299 +184 38
-----------------------------------------------------------
2. Big Ben A 22 14 5 3 128-80 +48 472-364 +108 33 Did not qualify for div.2
3. Karlavagnen 22 12 5 5 121-84 +37 424-335 +89 29 Did qualify for div.2
-----------------------------------------------------------
4. Old Bowler D 22 11 7 4 119-91 +28 436-363 +73 29
5. Panta Rhei 22 11 6 5 119-93 +26 460-392 +68 28
6. DDT 22 11 2 9 99-107 -8 382-372 +10 24
7. GLDC B 22 6 9 5 104-108 -4 415-431 -16 21
8. Flush/TDK B 22 6 7 9 102-109 -7 401-422 -21 19
-----------------------------------------------------------
9. Dubbelstuds A 22 5 5 12 93-118 -25 395-438 -43 15 Did qualify for div.3
10. Kapsylen B 22 3 8 11 92-120 -31 370-461 -91 12 Did qualify for div.3
-----------------------------------------------------------
11. Hallon DC 22 3 2 17 78-126 -48 326-464 -138 8
12. Batalj A 22 2 2 18 58-146 -88 286-509 -223 6
Final Standing POOL E Summer 1997
P W L games +/- set +/- P
1. Warsteiner 9 8 1 67-14 +53 144-59 +85 67 Beat WM-Darta 7-0 in the Play-Off
----------------------------------------------------------
2. Pizzeria Monaco 9 8 1 55-26 +27 118-84 +34 55
----------------------------------------------------------
3. No Panic 9 6 3 52-29 +23 119-84 +35 52
4. Tomteklubben 9 4 5 44-37 +7 114-94 +20 44
5. Särimner 9 5 4 43-38 +5 106-96 +10 43
6. VH 2 9 5 4 40-41 -1 98-106 -8 40
7. Blandras 9 4 5 35-46 -11 95-117 -22 35
8. DBD 9 3 6 25-56 -31 68-126 -58 25
9. Fyrens Älgar 9 1 8 23-58 -35 86-126 -40 23
10. Butelj DK 9 1 8 21-60 -39 75-131 -56 21
Final Standing Division 4F 1996/97
P W D L games +/- set +/- P
1. Warsteiner 18 17 0 1 137-27 +110 439-182 +257 34
-----------------------------------------------------------
2. Old Bowler D 18 17 0 1 122-43 +79 402-213 +189 34 Did qualify for div.3
3. Eneas A 18 13 0 5 117-47 +70 395-224 +171 26 Did qualify for div.3
-----------------------------------------------------------
4. PKPilsättarna 18 11 0 7 93-70 +23 335-278 +57 22
5. Nacka C 18 8 3 7 86-79 +7 323-313 +10 19
6. Dubbelstuds B 18 6 1 11 64-100 -36 279-368 -89 13
7. Wermdö C 18 4 2 12 55-110 -55 252-386 -134 10
8. Adessa B 18 5 0 13 44-122 -78 219-414 -195 10
9. The Pilsner´s 18 3 0 15 54-111 -57 253-381 -128 6
10. Time Out C 18 2 2 14 51-114 -63 248-386 -138 6
11. Wärtan disqualified
Standing Division 3E 1995/96 4 omgångar återstod, seten när 6 omgångar återstod
P W D L games +/- set +/- P
1. Mammas Pojkar 17 17 0 0 133-20 +113 340-119 +221 34
-----------------------------------------------------------
2. Tyresö DC A 17 13 1 3 106-50 +56 334-188 +146 27 Spelade på Restaurang Subway Bollmorav. 26 A
3. TTVH B 16 12 1 3 104-43 +61 310-194 +116 25
-----------------------------------------------------------
4. Sågarna A 16 11 2 3 96-53 +43 291-215 +76 24
5. Rondo C 16 7 4 5 72-80 -8 222-229 -7 18
6. Rudan A 16 6 2 8 66-83 -17 249-295 -46 14
7. Skeppsbar B 17 6 1 10 62-95 -33 218-294 -76 13
8. La Gamba C 16 4 2 10 59-88 -29 199-247 -48 10
-----------------------------------------------------------
9. Kometen D 16 3 3 10 58-90 -32 209-289 -80 9
10. Oasen B 16 1 1 14 38-109 -71 154-285 -131 3
-----------------------------------------------------------
11. Nynäshamn B 17 1 1 15 36-119 -83 161-332 -171 3
12. Trollslung B utgick efter 4 omg